Anasayfa Anasayfa

Alçaklığın ayak sesleri!.. rant..rant..rant..


Zelin Artuğ

Bu coğrafyada yalnız ormanlar, tarihi anıtlar, kültür merkezleri, hatta hastanelerin yoğun bakım üniteleri değil; aydınlar, yazar çizerler, şairler, düşünürler de KENDİ KENDİLERİNE yanarlar!

On yıllardır sen yanarsın, ben yanarım, biz yanarız… ama bu coğrafya bir türlü aydınlığa çıkmaz Nazım usta! Aydınlığa çıkmadığı gibi, biz yandıkça daha bir yoğunlaşır karanlıklar! Buna ne diyorsun usta?

Haydarpaşa garı yıkılıp da yerine Asya’dan Avrupa’ya doğru, KANUNÎ Süleyman’ın Süleymaniye’sine nisbet olsun diye bir başka “referandum KANUNcusu sultan”ın diktirdiği SEKİZ minareli bir cami KENDİ KENDİNE inşa edilirse, hiç şaşmam! Hele de o caminin altına içinde sıra sıra tesettür giyimlerinin, cübbelerin, takkelerin, tesbihlerin satıldığı mağazalarla; sultan ve dalkavukları seçim propagandalarının yorgunluğunu atsınlar diye göbek taşlı, havuzlu bir de hamam yapılırsa, hiiiiçççç şaşmam!

Okan Bayülgen, “Çok kızgınım” diye başlıyor açık mektubunu okumaya… Aman Okan, dikkat! Çok kızgın biri, her an KENDİ KENDİNE tutuşabilir, o yangın, medya itfaiyesi tarafından “kontrol altına” alınabilir. Ama bu kez, tepeden inme soğutmayla…

Unutmadan…
Haydarpaşa Garı yerine öyle bir SEKİZ minareli cami inşa edilir ki KENDİ KENDİNE!… Mimar Sinan’a inat, hangi yönden bakarsak bakalım, SEKİZ minareden hiçbirinin ŞEREF’esini göremeyiz!

Zelin Artuğ (Ülkü Öztürk Göçmen)

1.296 okunma
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (3 oy, ortalama: 5,00 / 5)
Loading ... Loading ...

Yorum yapma kapalı.