Anasayfa Anasayfa

kahve molası


Zelin Artuğ

 

Bir süredir durmadan yazıyorum. Yalnızca blogda yazsam iyi! Eski dostlarla yazışıyorum. Yazma işi böyledir işte. Bir kez yazmaya başladınız mı aklınıza geldiği anda, aklınıza gelen yere yazmaya başlarsınız. Hiç bir şey bulamasanız yazacak, belediye otobüsüyle yollardan geçerken gördüğünüz, harfleri bir nedenle düşmüş tabelaların düşen harflerini yerine koyarsınız gözlerinizle.

Deniz kıyısında oturmuş  çayınızı yudumlarken,  enginlere uzanan  denizin örtüsüne dalgalarla yazarsınız; gökyüzünün mavi sayfasına bulutlarla, gecenin koyuluğuna  yıldızlarla yazarsınız. Burnunuzu cama dayamış yağmuru izlerken, susamış toprağa yağmur damlacıklarıyla  yazarsınız. Sonra birden bir yorgunluk çöker üstünüze, burnunuza mis gibi  kahve kokusu gelir. Mola verme zamanınız gelmiştir artık.

Ben kendime bir kahve alacağım, siz de ister misiniz ?

Nasıl olsa kahve molası bitecek, herkes işinin başına dönecek, masa boşalacak.

Daha sonra, belki yağmur yağar diye masa da içeri alınacak.

Oysa;

“gönül ne kahve ister, ne kahvehane, gönül sohbet ister, kahve bahane!”

 

Zelin Artuğ (Ülkü Öztürk Göçmen)

 

1.994 okunma
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (9 oy, ortalama: 4,67 / 5)
Loading ... Loading ...

“kahve molası” için 1 Yorum

  1. Gökhan diyor ki:

    Okumak dolmaktır, yazmaksa boşalmak. Çok yazmak, üstelik de etkileyici bir anlatımla, ustalıklı bir üslupla yazmak, çok okumuş olmanın göstergesidir. İletişimsizliğin esas problemlerin başında geldiği günümüzde “iletişim” için yazmak, o da yoksa sohbet etmek, fikirleri, duyguları paylaşmak önemli birşey bence. Bazıları gibi sadece “laf” üretmek değil üstelik, gerek içerik olarak gerekse biçim olarak nitelikli “ürünler” ortaya çıkarmak senin yaptığın.

    İnsanlığa bir katkı sağlamak için, hangi yöntemle olursa olsun, ürünler ortaya çıkarmak insanda içgüdüsel bir davranış. En azından onu içgüdüselleştirmek görevi olmalı “insan”ın bence.

    Ünlü hikayecimiz Sait Faik’i hatırlayalım. “Yazmasaydım çıldıracaktım” dediğinde kendince ne kadar haklı olduğunu anlayabiliyoruz böyle düşündüğümüzde.

    İşte sen de böylesin. Yazmasan, çıldırabilirsin…