Anasayfa Anasayfa

Sayfa 1 / 0

ezginin günlüğü-ebrulî

Ebruli

Bu şarkı ne kadar güzel ! Hani fırından sıcacık bir ekmek alırsınız da bir dostla karşılaşınca ucundan koparıp vermeden duramazsınız ya… Ben de bu şarkının ucundan koparıp bloğumun baş köşesinde sunmadan duramadım. Şarkının bestesi ayrı güzel, sözleri ayrı güzel !

  

Uyanır geceyarısı yoktan sevda yaparım/adamım bu küçük işlere ben bakarım /dilsizler bana danışır kelebeklerin aklı benim /gemilerle her gece ben çok uzaklardan dönerim/çağırırlar küçük adımı karafakiden ben akarım/benim adım ebrulî biraz gerçek biraz rüya/yalanımı sevsinler aşksız dönmüyor dünya/kalbim sevda kuyusu her gün yoldan çıkarım/dilsizler bana danışır kelebeklerin aklı benim/gemilerle her gece ben çok uzaklardan dönerim/sen unut geçmişini ben aklımda tutarım/adamım bu küçük işlere ben bakarım yanarım/adamım bu küçük işlere ben bakarim yakarım;))

Sıradan insan olmak, küçük işlere bakmak unutturuldu insanlara. Büyük balığın küçük balıkları yuttuğu bir dünyada hayatta kalmak, ayakta kalmak adına, küçük işlere bakanlar aşağılanır oldu. Önce kürkler giyip, kürkler giydirip cangıldan çıktılar, sonra da cangılın içine çektiler sıradan insanları. Cangılın dışında tek tük kalanlar insanlığını koruyor. Tıpkı şu şarkıdaki gibi… 

Zelin Artuğ, 2008, Istanbul

403405917_d07f5b9458_m