Anasayfa Anasayfa

Anlamak


Şerife Karaçayır Mutlu

 

170_big

 

“Eğer iç kalelerinizi fetedemiyorsanız,dışarısı sizi yok eder.Kendi kendisini yok eden kişi,kendi yıkılışından öc alır.” diyor bilgeler.

Bu yollardan daha önce geçenler sözleriyle iz bırakmış ama alana tabii. Kişi önce kendini tanımalı, farkındalığını yükseltmeli ki “neler oluyor bize, neler oluyor?” şarkısını anlayabilsin, aksi halde hayatın en karekteristik anları bize bakarken biz onları göremeden geçer giderler.

 

Fırsat pencereleri açılır kapanır. ama ne açan ne gören olur onları. Görenle geçen arasında zaman kopuktur, eşzamanlayamadığımız anlar, kaçırdıklarımızdır.

“İnsan sadece anladığını duyar.”
-
Goethe-

Oysaki her duyduğumuzu anladığımızı sanırız, sanılar hep aldatırlar, insan sanı durumunu bilme durumuna taşımalı, farkındalık işaret levhalarını iyi okumalı. Farkındalıklarımız bizi ana yola çıkaran, iç pusulamızdır.

Bilincimize kaçan,

hayatın kar suyudur

farkındalıklarımız…

bizi tutsak eden boşluklarımız,

ararken, dolduğunu

san(dığımız)henry-umi-bowl-450

oyuklarımız,

olmazlarımıza sarıldığımız

çıkmaz sokaklarımız,

anlamaya binlerce ömür

verdiğimiz farkındalıklarımız…

 

09.12.2011 Antalya
Şerife Karaçayır Mutlu

 

O9/12/2011 şerife karaçayır Mutlu

 

1.543 okunma
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 oy, ortalama: 5,00 / 5)
Loading ... Loading ...

“Anlamak” için 1 Yorum

  1. Şerife diyor ki:

    Zeloş’uM;
    bu çok güzel müziği aldım kalbime,bindim senin Hidalgo’nun sırtına, görselindeki harika resmin yollarına düştüm,egsoz dumanlarının, şehri kirleten atıklarının çevre için ne kadar zararlı olduğunu düşünerek,bir gün o yollarda güneş enerjisiyle,taşıtların tozsuz,dumansız yol alacağı, cennetin yeryüzüne indiği günleri,ama bu arda farkındalık,işaretlerini de kaçırmamaya çalışarak,kaçırdıklarıma “U”dönüşü yaparak geri dönüp ileri giderek hayatın yolları gibi gittim döndüm.Zira insanı GERÇEĞİN ana yoluna çıkaran kafkındalıklardır,bir kez bilincimize kaçtığında HİÇ BİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLAMAZ ARTIK.
    Emeğe saygı duyan yüreğim,emeğine saygı duyarak!!!
    İçten teşekkür ve sevgilerimle,,,,duygularım çiçek açıyor senin Küçük İşlerinde,böylesi özenli sunumlarınla.

Yorum Yapın