Anasayfa Anasayfa

bebek


Zelin Artuğ

Benim adım Bebek. Bir bebek için en güzel adın bu olduğunu düşünüyorum. İyi ki adımı Bebek koymuşlar.  Bugün beni yıkadılar küvetimde. Biliyorsunuz, bebekler için plastik küvetler satılıyor artık.! Su sıçrattım, çığlık attım yıkanırken. Çok eğlendim. Bir ara kafama biraz sıcak su döktüler galiba. Kabak kafam yandı biraz. Ağladım. Ben ağlayınca annem dayanamadı, beni tombiş yanaklarımdan öptü. Suyu biraz daha ılıştırdı. Bu sefer de çok mu soğudu su ne, ürperdim. Ürperince bacaklarımı gerip, ellerimle denge sağlamaya çalışırım. Ne yapayım, küçücük bir dengesizlikte yerlere yuvarlanırım. Çoğunlukla da kabak kafam bir yerlere çarpar.

En çok da beni banyodan çıkarıp pembe, yumuşak havlumla sardıkları zamanı seviyorum. Mis gibi kokuyorum havlumun içinde. Sabun ve bebek kokusu sarıyor odamın her yanını. İyice kuruluyorlar beni. Tertemiz, yumuşacık pijamamı giydiriyorlar. En sevdiğim pijamam da şu yeşil puanlı pijamam. Bunun bana çok yakıştığını düşünüyorum. Nereden mi biliyorum? Kendimi babamın kucağında, aynada gördüm. Babam, aynadaki aksimi gösterdi bana. “Bak, bebek… hadi ona başbaş yap!” dedi. Bu konuyu tam anlamadım. Ben neden kendime başbaş yapıyorum? Büyüyünce, konuşmayı öğrenince soracağım bunun anlamını babama. Babam evden çıkarken, bize başbaş yapıyor, ama o kendine başbaş yapmıyor. Ben neden kendime başbaş yapıyorum?

Banyodan sonra kabak kafam üşümesin diye bu süslü başlığı giydirdiler bana. Kabak kafalıyım ya…o yüzden kabak tatlısı renginde bi başlık. Tatlı kafam üşümesin diye..

Şimdi süt ısıtılıyor bana. Birazdan biberonumu getirecekler. Çok acıktım. Kedili yastığımı aldım, dayadım kanepeye, sütümü getirmelerini bekliyorum. Hadi …getirin sütümü çabuk. Biberenumu getirin. Copur copur emeyim. Sonra da tumbaa yatağa!

9.650 okunma
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (16 oy, ortalama: 5,00 / 5)
Loading ... Loading ...

“bebek” için 4 Yorum

 1. taner yılmaz diyor ki:

  Bütün bebekler böyle mutlu olsa keşke. Acımasız kötü amcalar da hergün sabaha kadar tek ayak üstünde kalma cezası alsa.
  Ne hoş olurdu değil mi?

 2. Zelin Artuğ diyor ki:

  MB’deki “Eğitiminizi Sevsinler” başlıklı yazınızda İngiltere’de, küçük bir şehirde, tünel girişinde trene taş atan 9-10 yaşlarındaki çocuğa hakimin verdiği cezayı anımsadım, şimdi. Bunu burada anlatmam uzun sürer. Linkini vereyim, merak edenler bu yazınızı okusunlar. Sevgiler, saygılar..

  http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=96761

 3. nazire diyor ki:

  NE KADAR GÜZEL ALLAH ANNESİNE VE BABASINA BAĞIŞLASIN BENİM KUZENİM DE AYNEN BÖYLE AMA O TURUNCU SAÇLI MAVİ GÖZLÜ ALLAH BÜTTÜN BEBEKLERİ BAĞIŞLASIN……………

 4. hayaller dükkanı diyor ki:

  süper

Yorum Yapın