Anasayfa Anasayfa

aşksız dönmüyor dünya


Zelin Artuğ

 

Balona binmiş, sevgilisinin yanına gidiyor. O da ne ? Balon patladı. Düştü adam. Tepede ay olduğuna göre herhalde dünyaya düştü. Bundan sonra aklı başına gelir, ayakları yere basar, diyecektim ki bir başka balona atlayıp geldi yine. Ama bu balonlar hep de ayın sivri ucuna takılıp patlıyor.  Uydu karar vermiş, buluşturmayacak aşıkları işte ! İyi ama kız neden eli kolu bağlı bekliyor orada ?

Madem aşk iki kişilikmiş, bir şeyler yapmalı, yakalamalı mesela balonun tepesinden. Olmaz ! Elalem ne der sonra ? Ay bile dünyanın uydusuyken, kendi kafasına göre davranıyor, ama kız bütün edilginliğiyle bekliyor o bulutun tepesinde. Bulutların tepesinde hiçbir dert yok tabi. Çalışmak yok, üretmek yok, sorumluluk almak yok. Beklemek var yalnızca. Bekle ve her neyi bekliyorsan ayağına gelsin. Karar mekanizmalarının dışında kal, başın ağrımadan öylece ot gibi yaşa. Nasıl olsa birileri senin yerine çalışır, senin yerine kararlar verir, senin yerine elini taşın altına sokar, senin yerine sorumluluk alır, sen de gül gibi yaşarsın işte öyle, bulutların tepesinde.

 

 

Seninki balonla bu işi çözemeyeceğini anladı sonunda. Daha sağlam bir araç bulmuş, gelecek yanına, hiç merak etme sen. İyi de bu peyk midir nedir, tek kişilik değil mi ? Yoksa niyeti seni almak değil mi o bulutların tepesinden ? Gösteriş mi yapıyor yalnızca ? Ne dersin ? Frene de basamıyor, baksana. Belki de frenleri tutmuyor aracın. Direksiyonunda da sorun var gibi. Keşke tuttursaydın “hidrolik direksiyonlu isterim ben, bana ne…bana ne…” deseydin. Senin gibi “kafası çalışan” kızlar böyle yapıyorlar dünyada. Adamın arabasında hidrolik direksiyon yoksa, işi zor ! Hangi devirden kalmış bu adam böyle ? Mekanik direksiyonla sevdiğine ulaşacak aklı sıra. Sen otur yine o bulutun tepesinde. Baksana adam gitti işte aya. Ayla dünya arasında mekik dokuyup duruyor da bir tek senin buluta gelmeyi başaramıyor. Bence bekleme artık sen bunun yolunu. Otur oturduğun yerde, ardından bakma giderken. Adam olmaz bu ! Rotası bile belli değil, baksana.

 

 

İşte şimdi başardınız, şimdi hak ettiniz sınırlarınızın dışına çıkmayı. Bir köprü gerekiyormuş size, buldunuz o köprüyü. Kuş kanadından bir köprüymüş meğer bu işin sırrı. Bu kez ikiniz de eşit davrandınız farkında mısınız ? Nasıl çektin ayağını o buluttan ? Kuş kanadından köprü olunca düşülmüyormuş değil mi aşağıya ? Ama o kuşlar babalarının hayrına gelmediler tabi oraya. İkinizden birinin su koyvermeyeceğine inandıkları için geldiler ve ikinizin arasında  köprü oldular. Aslında siz oluşturdunuz o köprüyü. Korkmayın, köprü sağlam. Çünkü siz artık samanyolunun üzerinde değil, kendi ürettiğiniz bir başka sistemdesiniz.

 

 

 

 

 

 

1.268 okunma
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (9 oy, ortalama: 5,00 / 5)
Loading ... Loading ...

Yorum Yapın